Avcılık Sertifika Kursu Ne Kadar Sürer ?

Avcılık terimini; kişisel ilgi ve meraka göre ortaya çıkmış olan bir spor dalı olarak düşünebiliriz. Avcılık gitar çalmak gibi ya da belli bir yemek kursunda gidip aşçı olmak ve bunun keyifle yapıldığı bir hobi olarak düşünebiliriz. Ancak herkesin keyif alarak yapacağı bir hobi olarak değerlendiremeyiz.

Yaban hayatına düşkün olan doğa ile iç içe olmayı seven ve avlanmaktan keyif alan kişilerin de avlanırken belli bir eğitim ve kurs almaları da gerekir. Bu kursların  sonrasında avlanma ehliyetini elde eden kişi bu anlamda belli noktalarda belli ölçülere göre avlama faaliyetini gerçekleştirebilir. Bu linke göz atarak çeşitli av malzemelerine ulaşabilirsiniz.

Avlamak isteyen kişinin belli malzemelerle ve belli donanımla o bölgeye gitmesi gerekir. Orman hayatı içerisinde avlayacağı hayvan için  özel malzemeler satabilen mağazalardan, internet üzerinden online av malzemeleri sitemizden ya da kendiniz giderek de satın alabilirsiniz.

Avcılık dendiğinde aklımıza ormandaki yaban hayatı ve buradaki hayvanları avlamak geliyor olsa bile bunun yanı sıra balıkçılık da bir avcılık tır. Özellikle güzel bir olta takımı ile gerçekleştirilen bu avlanma kişilerin hem maddi bir kazanç sağlayan hem de psikolojik olarak da rahatlatan bir eylem olmaktadır.

Sitemiz üzerinden çok sayıda renkli malzemeden ve farklı ham maddeden üretilen havalı tüfek ve olta modellerine uygun fiyatlardan erişebilirsiniz.

Avcılık sertifika kursunun süresi

İyi bir avcı olabilmek kurallarıyla hareket edebilmek ve avcılık konusunda malzemelere hakim olabilmek için gittiğiniz kurslar; yaklaşık 32 saat sürmektedir. Avcılık kursu için gerekli katılım şartları yoğun değildir. Kişinin okuma yazma biliyor olması öncelikle önemlidir ve bu avcılık mesleğini yapacak fiziksel olarak güce ve donanıma sahip olması bedensel özelliklerini de buna katkı sağlaması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir