avşa adası otelleri

Avşa’da Balıkçı Lokantası’na Mutlaka Uğrayın

Sahilde Mutlaka Balık Yiyin

Her sahil kasabasında yemek için durak noktalarından birisi balıkçı lokantasıdır. Adada sahil şeridinde upuzun bir yürüyüş yaparsanız, sahil yolunun bir yanında cafeler, lokantalar uzanırken; diğer yanında ise Avşa adası otelleri yer almaktadır. Akşam üstü pek çok lokanta sahile tahta masalarını koyar, beyaz örtülü masalarda mum eşliğinde romantik bir ortamda balığınızı yiyebilirsiniz.

Yazın tercih edilen başlıca balık türleri kalkan, çipura ve levrektir. Kalkanı defne yaprağı, mantar, domates, biberle yapılan ve toprak kapta sunulan güveç usulü pişirilmiş halini denemelisiniz. Tatilinizde unutamayacağınız lezzetler ve Avşa adası gezilecek yerler açısından çok farklı bir deneyim elde edeceksiniz. Çipura ve levrek de ızgara olmuş, yanında kırmızı soğan halkaları ve roka ile oldukça doyurucu ve lezizdir.

Avşa Denilince Akla Şarap Geliyor

Ada şaraplarıyla ünlüdür. Adada iki tane şarap fabrikası var, adaya gitmişken bu şaraplardan mutlaka içmelisiniz. Hatta sevdikleriniz için hediye almayı düşünürseniz, şarap iyi bir seçim olacaktır. Avşa adası apart veya otelinizin balkonunda yakamozları seyrederken şarabınızı yudumlayabilirsiniz.

Sahil boyunda akşam gezerken dondurmacılar, mısır, çekirdek satanlar peşinizi bırakmayacaktır. Gezerken yiyebileceğiniz gibi, sahil boyunda aralıklarla konulmuş banklarda oturup yiyebilirsiniz de. 
Sahil boyunca yer alan çok sayıda cafede oturabilir, manzarayı seyrederken soğuk veya sıcak içecekler içebilirsiniz. Adada gün içinde kumpir, gözlemeler, pideler yiyebileceğiniz irili ufaklı çok sayıda lokanta vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir