saç botoksu

Brezilya Fönü Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Son yıllarda oldukça yaygın bir hale gelen brezilya fönü, özellikle aşırı kıvırcık olan saçlar için uygulanan bir yöntemdir. Kıvırcık olan saçlar nedeniyle şekil vermekte zorlanan kadınların tercihi olan brezilya fönü, saçların uzun süre düz bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. Bu tarzda bir işlem uygulanan saçlar en fazla 6 ay boyunca düz kalmaktadır.

Genellikle kuaför salonlarında uzmanlar tarafından uygulanan brezilya fönü, saçın çeşitli işlemlerden geçirilmesi ile yapılmaktadır. Bu işlemlerden biri de keratin yüklemesidir. Bu fönde keratin yüklemesi yapıldığından, fön sonrası saç bakımı oldukça önemlidir.

Brezilya Fönü Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Brezilya fönünden sonra kişinin en az 3 gün daha saç düzleştirme işlemine devam etmesi gerekmektedir. Bu sayede brezilya fönünü daha uzun süre kullanabilmesi mümkündür. Bunun ile beraber bu süreçte zaman zaman saç botoksu da uygulanabilir.

Brezilya fönünden sonra kullanılan şampuan ve saç kremleri de bir hayli önemlidir. Sıradan şampuanlar ve saç bakımları, brezilya fönünün süresini kısaltırken, aynı zamanda saçların yıpranmasına neden olabilir. Dolayısıyla tavsiye edilen saç bakım ürünleri ise sodyum klorür ya da sülfat içermeyen şampuan ile saç kremleridir. Bu gibi saç bakım ürünleri içeriğindeki maddeler ve üretimi bakımından oldukça özel ürünler olurken, saç bakımı konusunda da oldukça etkili olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir