Daha Estetik Diş Görüntüsü İçin Zirkonyum Kaplama

Günümüzde dişlerinin görünümünden memnun olmayan ve problem yaşayan birçok kişi zirkonyum diş kaplaması veyahut porselen diş kaplama yöntemlerine yönelmektedir. Dişlerimizin genel görünümünde mevcut olan sorunlar, sosyal hayatımıza olumsuz yönde etki eden önemli faktörler arasında yer almaktadır. Kusursuz bir görünüme sahip dişler ise kişilerin kendilerine güvenlerini arttırıcı bir etki yapmaktadırlar.

Diş kaplaması uygulamaları diş estetiği açısından son derece önem arz eden uygulamalardır. Metal destekli ve metal desteksiz diş kaplama olmak üzere iki farklı kategori barındırmaktadırlar. Dişlerinin görünümünden memnun olmayan bir kişi, estetik diş uygulamaları alanında uzmanlık sahibi bir diş hekimi ile görüşebilir ve tedavi sürecinin belirlenmesini sağlayabilir.

Zirkonyum diş kaplama ne gibi avantajlar barındırmaktadır?

Estetik diş veya gülümseme isteğinin yoğun olması diş hekimlerini daha estetik uygulamalara yönlendirmekte ve diş hekimliğin de fazlasıyla estetik bir uygulama kabul edilen zirkonyum alt yapılı diş tedavileri bu sebeple daha fazla ön plana çıkmaktadır. Tabi ki, emax diş kaplama gibi farklı estetik uygulamalar da dikkat çekmektedir.

Zirkonyum diş kaplaması, metal destekli diş kaplamalarına kıyasla ışık geçirgenliği özelliğinden kaynaklı diş etlerinde koyu renk oluşumu ve metal destekli kaplamalarda ilerleyen süreçlerde oluşan diş kenarından siyah renk yansıması risklerini sıfıra indirir.

Zirkonyum kaplama genellikle estetik ve son derece doğal bir görünüm sunma özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Lakin bilinmeyen özellikleri arasında diş etleri sağlığı açısından önem arz ettiği ve diğer kaplamalara kıyasla diş etleriyle daha uyumlu olduğu da yer almaktadır. Zirkonyum kaplama uygulanmış dişlerin, diş etleri bölgelerinde hastalık riski minimum seviyededir.

Diş kaplaması kullanan birçok kişi soğuğa karşı hassasiyet sorunu yaşamaktadır. Sebebi kaplamada kullanılan maddededir. Zirkonyum kaplama soğuğa karşı hassasiyet sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir