Ehliyet randevusu nasıl alınır?

Sürücü belgesi almak yada ehliyetinizi yenilemek amacı ile ehliyet randevu almanız gerekmektedir. Böyle bir durumda ehliyet randevusu peki nasıl alacağız?

Ehliyet randevusu nasıl alınır?

Ehliyet randevusu alabilmek için 2 farklı yol çizilmiştir. Bu yollardan birisi internet üzerinden randevu alabilmektir. Bunun içinde randevu.gov.tr adresine giriş yaptıktan sonra buradan randevu al butonuna tıklamanız gerekir. Ardından karşımıza çıkan sayfadan şehir ve nüfus müdürlüğünden ehliyet randevusu alacaksak eğer seçimimiz Bu doğrultuda olmalıdır.

Bunun yanında randevu alma işlemlerinizi telefon aracılığıyla da yapabilmektesiniz. Telefondan Alo 199 vatandaş etkileşim merkezini arayarak randevu işlemlerimizi gerçekleştirebiliriz.

Yeni sisteme göre artık sürücü belgelerinizi emniyete gitmeden Nüfus Müdürlüğünden alabilmektesiniz. 2 Nisandan itibaren başlatılmış bu sistem ehliyet sürücü belgelerini almayı da kolaylaştırmıştır. Ehliyet yenileme işlemlerinizi de bu şekilde internet üzerinden ya da telefon aracılığı ile gerçekleştirebiliyorsunuz.

Randevuya ne zaman gidilmelidir ?

Bu ehliyet alma aşamasında dikkat etmemiz gereken bir husus da şudur ki ehliyet sınavına gideceğiniz zaman ya da internet üzerinden randevu olarak anlaşma yapılan ve belki o randevuya yetişememe den dolayı birkaç ay sonrasına belki yer bulunamayabilir. Bu yüzden sizin için önemli olan ehliyet randevusuna giderken de özellikle çok çok erken bir saatte verilen saatin öncesinde yola çıkmanızdır. O gün bir yoğunluktan dolayı randevunuzu kaçıracak olursanız bu ehliyetinizi almanız da bir aksaklık yaşatacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir