atık kutuları

Geri Dönüşüm Kutusunun Avantajları

Geri dönüşüm, çöp kovası kullanıyorsanız düzenlemesi kolay olan ahlaki açıdan sorumlu bir karardır. Şişe ve teneke gibi malzemeleri geri dönüştürürseniz, yerel geri dönüşüm merkezinizde bunları parayla değiştirebilirsiniz. Geri dönüşüm sizin için uygun olabilir çünkü çöp kutusuna sığdırmanız gereken çöp miktarını azaltabilir.

Azaltılmış Çöp

Alacağınız önlemler azaltılmış miktarda çöpe neden olabilir. Bu, çöpleri atmak için daha az dışarı çıkmanız gerektiği ya da çöpün çöp kutusuna sığıp sığmayacağı konusunda daha az endişe duyacağınız anlamına gelir. Neyi geri dönüştürdüğün ve neyi attığınız konusunda bilinçli olduğunuzda, geri dönüştürülebilir maddeleri eleyebilir ve yalnızca geri dönüştürülemez çöpleri atabilirsiniz.

Çevre

Geri dönüşüm, atık kutuları sayesinde ülkemizin atık depolama alanlarındaki yükünü, malzemeleri atmak yerine yeniden kullanarak azaltmaktadır. Geri dönüşüm ayrıca geri dönüşü olmayan malzemelerin yerine malzeme çıkarmak için madencilik ve işleme üretim ihtiyacımızı azaltmaktadır. Bu alanda üretim ve satış yapan MERTOĞLU firmasının ürünlerini de mertoglu.com.tr web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Hammaddeler için madencilik ve hammaddenin süt şişeleri ve soda kutuları gibi ürünlere ve ambalajlara dönüştürülmesi işlemi enerji kullanır ve ısı ve hava kirliliğine neden olur. Çok fazla önemsemesek de doğal kaynakların bu denli hızlı kirletilmesi uzun vadede gezegenimizi ve insanlığın devamını etkileyecek küresel bir sorundur.

Çocuklarda çevre bilinci ve doğayı koruma alışkanlığının kazandırılması içinde evlerde, okullarda ve iş yerlerinde kullanılan çöp kutularının sıfır atık yaklaşımı ile ayrıştırılabilir bölmelere sahip olması önemlidir. Mevcut çöp kutusu ek bölmeler oluşturmak için uygun değilse çöpleri ayrıştırmak için farklı kutular da kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir