dental tedaviler

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürüyor?

Diş kayıpları yaşayan hastalara hizmet veren İmplant İzmir diş merkezi diş cerrahları her bir diş için implant uygulamasını 15 dakikada tamamlıyor. Uygulanacak implant sayısına göre  tedavi süreci en fazla iki saat sürmektedir. İmplant tedavisi sonrasında hasta ertesi gün normal yaşantısına dönmektedir. Diş etlerine atılan dikişler kendiliğinden erime özelliğine sahip olduğu için dikiş aldırmak gibi bir probleminiz bulunuyor.

Hastaların diş kemiği yapısına göre 2 – 4 aylık bir kaynama süreci sonucunda implant üzerine takılmış olan geçici proselenler çıkarılarak kalıcı porselenler takılıyor. İmplant tedavisinin toplam süresi hastanın diş kemiğine göre uzayabilmektedir. Alanında uzman cerrahlara sahip olan diş merkezi sayesinde herhangi bir acı veya sızı hissetmeden tedavinizi tamamlayabiliyorsunuz.

İmplant Temizliğinin Önemi

İmplant tedavisinde bir marka olan implant diş Türkiye, tedavi sonrasında implant temizliğinin yapılması konusunda hastalara bilgi vermektedir. Temizlik konusunda hassas olmayan hastaların dişlerinde sararma, dişlerinin parlaklığını kaybetmesi ve kötü bir görünüme sahip olması gibi sorunlar ile karşılaşabilmektedirler. Ayrıca buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Sigara içen hastaların dişlerinde çok hızlı gelecek olan sararma sorunu nedeni ile implant temizliğinin periyodik olarak yapılması gerekmektedir. Oldukça kolay olan ve zaman almayan implant temizliği normal diş temizliği ile aynıdır. Kalıcı porselenlerin estetik görünümlerinin kaybolmaması ve diş etlerinde çeşitli hastalıkların meydana gelmemesi için implant temizliğine önem vermeli, düzenli olarak implant temizliği yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir