İngilizceyi Pratiğe Nasıl Aktarabilirim?

Ufkunuzu genişletmek, dağarcığınızdaki kelimelerin gelişimini farklı diller ile desteklemek, zihninizi çok yönlü olarak çalıştıran bir süreçtir. Yabancı dil öğrenmek; onun grameri ve yapı kurallarıyla uğraşmak da zihnin ayrı bir performans sergilemesi demektir. Bu deneyim, sizlerin hakim olduğu bir dil dışında yeni dile kapı açmanıza da etken olacaktır. Özellikle İngilizce öğrenmek için başladığınız yolda öğreneceğiniz yeni kelimeleri eğlenceli bir şekilde öğrenmeye çalışmanız, sıkılmadan bu sürece adapte olmanıza yardımcı olacaktır.

Yeni bir dil öğrenirken belki yolun ortalarında olduğunuzu düşündüğünüz bir konumdasınız ya da belki sonuç alma aşamasındasınız ancak hala yetersiz olduğunuzu düşünüyorsunuz ve bir adım atmak noktasında geri planda kalıyorsunuz. Böyle durumlarda o dilde öğrendiğiniz kelimelerin, cümlelerin ya da gramer yapısının size pratiğe dönüştürme noktasında katkısı olmayacaktır. 

Sadece kendi içinizde iyi olup olmadığınızı düşünürken bile belki bocalayıp vazgeçme noktasına bile gelebilirsiniz. Bunun için sahaya çıkmamız gerekiyor. Örnek verecek olursak; fazla sayıda turistin olduğu bir bölgeye giderek burada alıştırmalar yapabilirsiniz. Yabancı turistler ile konuşmak ve konuştuğunuzda hakim olduğunuz birikimin bir anda ortaya çıktığını görmek de size iyi gelecektir.

Neden Bir Turist Rehberi Olmayasın?

Almanca öğrenimi için yola çıktınız ve bu yolculukta belli bir mesafe katettiniz. Bir başka yöntem olarak da turistlerin sürekli olarak bulunduğu acente firmalarında ya da turistik merkezlerdeki firmalarda çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu gönüllü olacak bir çalışmada olabilir. Sonuç itibariyle orada turistler ile haşır neşir olurken öğrendiğiniz dili pratiğe döktüğünüzü gördükçe süreci de hızlandırılmış olacaksınız. Önemli olan kaliteli almanca eğitimi veren firma ile tanışmak.

Turistik mekanlarda gezi rehberi olabilirsiniz. Bu da bir dil öğrenme yöntemidir. Tanıtacağınız mekanları önceden çalışabilir ve büyük bir topluluğun önünde bölge bölge gezilen yerleri öğrendiğiniz dil ile anlatıp bu süreci destekleyebilirsiniz. Öğrenmeye çalıştığın dil ile başkalarına bir şeyler anlatmak da yine hem özgüveninizi arttıracak hem de öğrenme sürecine katkı sağlayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir