yurtlar

İstanbul’da Kız Yurtları Ve İmkanları

Üniversite konusunda oldukça zengin bir şehrimiz olan İstanbul kız yurdu konusunda da oldukça zengin bir şehrimizdir. Yurt sorunu erkekler açısından da önemli olsa da kızlar için ayrı bir önemi bulunmaktadır. Bunu sebebi kızların korunmaya daha fazla ihtiyaçları oluşu ve güvenliği daha ön planda tutmalarıdır. Yurt konusunda aileler da oldukça hassastır.

Yurtlarda aranmakta olan bazı özellikler bulunmaktadır. Öncelikle kız yurtları oldukça güvenli olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra okula yakın olması ve ulaşım sorunun en az olması tercih edilen bir konudur. Yurdun merkeze olan uzaklığı da belli ihtiyaçların giderilmesi ve benzeri durumlarda önem arz etmektedir.  Yurt içerisinde verilmekte olan sıcak su, yemek, ısınma gibi hizmetlerin kalitesi yurtların tercih edilmesi hususları arasında yer almaktadır.

İstanbul Kız Yurtları Ve Özellikleri

İstanbul’da Kız Yurtları oldukça fazla ve nerede ise her ilçede bulunmaktadır. Bu hizmetlerin kendilerine göre özellikleri bulunmaktadır. Bu yurtların bazılarında tek kişilik odalar bulunmakta iken, bazı yurtlarda bu imkan bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra yurtlarda internet ve sıcak su hizmeti her yurtta aynı kalitede verilmemektedir. Bu hizmetin seçilmesi aşamasında daha sonra büyük sıkıntıların yaşanmaması adına hassas olunması gerekmektedir.

Yurtlarda alınan ücretlerde muhakkak önemli konular arasında yer almaktadır. Benzer bir hizmetin çok yüksek fiyatlara alınmaması ekonomik açıdan son derece önemlidir. Alınan para ile verilen hizmetin karşılaştırılması anlaşma yapılmadan yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir