Keratin Seti bakımı

Keratin Seti Nedir? Keratin Seti Ne İşe Yarar?

Bir tür protein olarak bilinen keratin, insan sağlığı açısından oldukça önemlidir. Saçın öz yapısında da bulunan keratin, zamanla saçın çeşitli işlemlere uğraması, keratin eksikliğine neden olmakatadır. Bu gibi durumlarda ise saç botoksu devreye girmektedir.

Keratin Seti Nedir?

Saçların yıpranması, keratin eksikliği yaşaması ve bakıma ihtiyacı olması durumunda, gerekli keratin yüklemesinin yapılabilmesi izin hazırlanan saç bakım ürünlerine keratin seti adı verilmektedir. Bu setin içeriğinde sülfatsız şampuan, keratin serumu, maskesi ve bunun gibi kozmetik ürünleri yer almaktadır.

Keratin Seti Ne İşe Yarar?

Saçlar için gerekli olan keratin, diğer bir deyişle keratin bakımı, uzmanlık gerektiren bir iştir. Dolayısıyla daha çok uzmanlar tarafından güzellik salonlarında uygulanmaktadır. Bu tarz işlemlerde kullanılması için hazırlanan keratin seti, kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır.

Bunun ile beraber keratin bakımını evde yapmak isteyenler için de oldukça ideal olan keratin seti, doğru bir şekilde kullanıldığı takdirde saçlarda büyük ölçüde fayda sağlayabilmektedir. Örneğin; saç kırılmalarının, yıpranmalarının onarılmasını sağlaması, saç yapısını güçlendirmesi ve saçların daha parlak, canlı, sağlıklı görünmesini sağlaması, keratinin faydaları arasında yer almaktadır.

Keratin setini evde uygulamak isteyenlerin yanında mutlaka bir yardımcı bulunması gerekir. Aksi takdirde saçın daha çok yıpranmasına ol açılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir