kiosk fiyatları

Kiosk Ürünleri Ve Fiyatları

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz dönemde uzun yıllar kullanılan kimlikler değiştirildi. Standart kimliklerin yerini yeni çipli kimlik kartları aldı. Bu yeni kimlik kartlarının kullanımıyla hayatımıza giren bir diğer teknoloji de Kiosk cihazları. Bu cihazlar yeni nesil kimlik kartlarının okutulabildiği ve bu yolla çeşitli işlemlerin gerçekleştirildiği teknolojik cihazlardır. Kiosk cihazlarının kullanım amacı ve şekillerine göre farklı türleri de mevcuttur. Gelişen teknoloji ile farklı kullanım amaçlarına ve farklı özelliklere sahip Kiosk cihazları da geliştirildi. Yaygın olarak kullanılan bu kiosk ürünlerinin fiyatlarına EIO.com.tr üzerinden göz atabilirsiniz.

Nüfus Müdürlüklerinde Kiosk

Kiosk denince ilk anlamda akla gelen cihazlar nüfus müdürlüklerinde yer alan ve çeşitli işlemler yapmamızı sağlayan cihazlardır. Bu cihazlarda işlem yapmanız için yeni kimliğinizle birlikte PIN kodunuzu değiştirmeniz gerek. Ardından yeni PIN kodunuz ile beraber kimlik kartınızla Kiosk cihazlarında işlem yapabilirsiniz. 

Yeni nesil kimlikler ile entegre bir şekilde çalışan Kiosk cihazları, biyometrik verilerinize erişim imkanına sahiptir. Biyometrik fotoğraf, parmak izi ve avuç izi gibi verilerle cihaz kimliğinizi doğrulamakta ve işlemlerde yardımcı olabilmektedir. Ayrıca bu ürün gibi çok kullanılan videowall ürünleri ve fiyatları hakkında burayı ziyaret edebilirsiniz.

Nüfus müdürlüklerinde yer alan Kiosk cihazlarında işlem yapabilmeniz için PIN kodunuzun olması şarttır. PIN kodunuzu belirlerken kolay tahmin edilebilir olmamasına dikkat etmelisiniz. E-devlet işlemlerinizde de sıklıkla kullanacağınız bu kodun ulaşılamaz nitelikte olduğuna özen gösterilmelidir.

Kimlik kartınızın PIN kodunu değiştirme konusunda da yine Kiosk cihazlarına başvurmanız gerekmektedir. PIN değiştirme işlemini gerçekleştirirken de güvenliğin son seviye önemli olduğunu ve herkesten gizlemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir