Psikolog İstanbul

Obsesif Kompulsif Bozuklukta Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Sürekli olarak tekrar eden ve istenmediği halde engel olunamayan dürtü, ritüel ve düşünceler bütünü ile karakterize edilebilen bir rahatsızlık olan obsesif kompulsif bozukluk, günümüzde genç ya da yaşlı pek çok kişide gözlemlenebilmektedir. Majör depresif bozukluk ya da anksiyete bozuklukları gibi farklı eştanıları da olan obsesif kompulsif bozukluk, tedavi edilmediği takdirde kişilerin kendilerine ya da çevrelerine zarar vermelerine neden olabilmektedir. Bundan dolayı obsesif kompulsif bozukluk rahatsızlığında iyi bir psikolojik danışmanlık desteği alınması gerekmektedir. 

Obsesif Kompulsif Bozukluk İçin Tedavi 

Obsesif kompulsif bozukluk günümüzde kısaca OKB ismi ile de bilinmektedir. OKB rahatsızlığında kişiler, abartılı olduğunu bilseler dahi kendilerini bazı davranışları sergilemekten alıkoyamayabilmektedir. Din, düzen, cinsel dürtü, saldırganlık ve simetri gibi farklı obsesyon temaları ile ortaya çıkabilen obsesif kompulsif bozukluk, ilaç tedavisinin yanı sıra mutlaka bir psikolojik tedavi süreci de gerektirmektedir. 

Her geçen gün OKB rahatsızlığına yakalanan bireylerin sayısı artmakta ve bu da bir yerden sonra en doğru psikolog İstanbul adresini bulma konusunda kişilerin kararsız kalmalarına neden olmaktadır. Bundan dolayı İstanbul’da gerçekten başarılı bir danışmanlık merkezi arayışında olanlara Homopsychologicus adresine güvenebilecekleri söylenebilmektedir. Zira Homopsychologicus, uzun yıllardır farklı pek çok OKB hastasının tedavisinde etkin rol oynamış ve bugün birçok hastanın yeniden normal hayatına dönmesine destek vermiştir.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir