Özel Bir Irk: Alaska Kurtları

Günümüzde – 50 derecelere kadar dayanabilen ve çok güçlü yapılara sahip olan Alaska Kurdu, ülkemiz iklim koşullarına da çok hızlı adapte olmuş ve sıcak havalarda yaşamayı başarmıştır. Çakır gözlere sahip olan bu ırkın tüy yağısı da birçok köpek türüne göre çok özeldir. Yumuşacık ve sağlıklı tüylere sahip olması sıcak ve soğuk hava koşullarından korunmalarını sağlar. Şuradan bu köpek türü inceleme yazısını okuyabilirsiniz.

Çok güçlü yapıları olan Alaska kurdu, iyi bir eğitim ile sözünüzden çıkmayan sadık bir dost haline bürünebilir. Yapısı itibari ile bir çok köpek türüne göre daha ağır olan bu türün bilinen bir diğer özelliği de çok inatçı olmalarıdır. Peşinden gittiği böcekleri yakalamak için her şeyi yapan alaska kurtları inatçı oldukları için böceği yakalayana kadar çaba gösterirler.

Sevimli Kediler

Kedi severlerin hayranlıkla baktığı ve sahip olmak için can attıkları mavi rus kedisi, çok özel bir kedi ırkına mensuptur. Yapısı itibari ile çok seçici olan bu kediler yemekten, çiftleşecekleri hayvana kadar her zaman seçici olmuşlardır. Çok sadık olan hayvan türleri arasında yer aldıkları için nereye giderseniz gidin arkanızdan gelen küçük bir çocuk gibi sizi takip ederler.

Kısa tüylere sahip olan bir kedi türü olan mavi rus kedisi, bu özelliği ile tüy dökme derdi diğer kedilere göre çok azdır. İri bir kedi türü olması ve ince yüzlü olması atletik bir yapıya sahip olmasını sağlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir