Plastik Poşette Alan Kullanımını En Aza İndirme

Plastik torbaları düğümler halinde bağlayarak bio eczane poşeti ürünleri kadar çevreyi koruyan önlemler alabilirsiniz. Torbaları düğüm yaparak bağlamak, harcadıkları yer miktarını azaltmak için harika bir yoldur. Bunu yapmanın kolay bir yolu, onları uzunlamasına katlamak ve basit bir el üstü düğüm yapmaktır.

Düğümlendikten sonra, kullanmaya hazır oluncaya kadar bunları tercih ettiğiniz kapta saklayabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda, sadece düğümlü bir plastik poşet çıkarın ve düğümü çözün.

Poşetleri Üçgenler Halinde Katlayın

Plastik torbalar, onları daha görsel olarak çekici ve saklaması kolaylaştıran kompakt üçgenler halinde katlanabilir. Onları toparlamaktan veya düğümlere bağlamaktan biraz daha fazla çaba harcarsınız, ancak onları üçgenlere dönüştürmek eğlenceli bile olabilir. Bunu angarya yerine bir el sanatı olarak düşünebilirsiniz.

Plastik poşetlerin hepsini bir arada tutmak istiyorsanız, eczane poşetleri topluluğunu bir silindirin içine yuvarlayın. Birkaç poşeti sert bir yüzeye düz bir şekilde koyun, onları bir silindirin içine yuvarlayın ve sonra bunları başka bir poşet veya lastik bantla birbirine bağlayın. Bu, tüm poşetleri bir arada tutar ve takip etmeniz gereken tek bir öğeniz olmasını sağlar.

Poşetlerinizi Geri Dönüştürün Ve Yeniden Kullanın

Yeni organize edilmiş plastik torbalarınızı geri dönüştürmenin birkaç yolu vardır. Kaldırım kenarı geri dönüşüm kutularının çoğu plastik poşetleri kabul etmemektedir, ancak bunları genellikle bir eczaneye veya benzeri bir perakende satış yerine bırakabilirsiniz. Bıraktığınız yer sizin vermiş olduğunuz poşetleri kullanarak daha az plastik poşet harcamış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir