Porselen Diş ve İmplant Tedavisi nedir? Nasıl yapılır?

Gülüşe son derece zarafet katmakta olan uygulamaların başında porselen diş uygulaması gelmektedir. Gülüşünde ve dişlerinin renk ve yapısında farklılıklar bulunan kişilerin tercih ettiği bir yöntemdir. Her hangi bir sebepten dolayı dişin zarar görmesi durumunda da bu yöntem tercih edilmektedir.

Bu diş kaplama metodu her diş için ayrı ayrı bir çalışma yapılmak suretiyle hazırlanmaktadır. Kullanılan ürünler son derece kaliteli olmakla beraber her hangi bir sağlık sorununa yol açacak bir unsur bulunmamaktadır. Genel olarak kullanılış maksadı dişlerin doğal olan rengine ulaşması ve doğal olan görüntüsünün oluşmasıdır. Bu doğallığı sağlayabilecek en iyi unsurun porselen olduğunu uzmanlar söylemektedir. Dişin en doğal görüntüsü bu şekilde sağlanmaktadır.

İmplant Tedavisi Kimlere Uygulanabilir?

Halk arasında vidalama olarak bilinen implant tedavisi ağız sağlığında bir sıkıntı bulunmayan ve yapılan tetkikler neticesinde olumlu bulunan herkese uygulanabilir. Bu uygulamanın yapılmayacağı bir yaş aralığı bulunmamaktadır. Her yaş gurubuna rahatlıkla uygulanabilmektedir. Bu tedavinin uygulanması sırasında anestezi yöntemi kullanılmaktadır. Bu sebeple her hangi bir acı hissetmek mümkün değildir.

Bu işlemin yapılmasının hemen arkasından protezlerin takılması mümkün değildir. Kemik ile tam birleşmenin sağlanması ile birlikte bu işlem yapılabilmektedir. Bu süre içerisinde genelde geçici bir protez uygulaması doktorlar tarafından yapılmaktadır. Bu şekilde beklenen süre zarfında bir sıkıntı yaşanmamış olacaktır. Bu protez ile yapılması gereken tüm işlemlerin yapılması mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir