keratin bakımı ürünleri

Saçlarınıza Doğal Yollardan Şekil Verin!

Saça uygulanan keratin maddesi ile brezilya fönü işlemi uygulanan saç; saçınızın kaybettiği eski parlaklık ve doğallığa kavuşmasını sağlar.

En dalgalı saç tiplerine dahi uygulanabilen bu işlem birkaç saat sürmekte olsa da önünüzdeki 5 ay boyunca düz saçlar elde etmenizi sağlar. Popüler bir saç düzleştirme yöntemi olarak kullanılan brezilya fönünün düzleştirme sırrı ısı ve işlem esnasında kullanılan keratin maddesidir.

İçerisinde Sülfat Bulundurmayan Şampuan Önerisi

Dokunduğunuzda yumuşaklık hissi veren ve bu his ile içinizi ferahlatan şampuanların çoğunda sülfat maddesi bulunur. Özellikle bu şampuanlar çok köpürmektedir. Uzmanlarında özellikle üzerinde durduğu bu konu da söylenen şey; saçın çok köpürmesi demek saçın daha temiz olduğu anlamına gelmemektedir. Köpüğü sağlayan madde aslında saça zarar vermektedir. Sülfatsız şampuan ile bu kafa derisindeki tabakanın yıpranmasını önlemiş olursunuz. 

Piyasada bulunan ve önerebileceğimiz bir kaç sülfatsız şampuan önerisi:

Kolaylıkla mağaza ya da internet üzerinden alabileceğiniz; Aveeno markasının sülfatsız yenileyici şampuanı “pure renewal” boyalı saçları dahi korur. Fiyatı 50 TL’ye yakındır.

Loreal markasının “everstrong” saç güçlendirici şampuanı saçlara daha hacim katar fiyatı 35-45 TL civarında değişir.

İçerisinde farklı bitki özleri barındıran (gül, sandal ağacı, yeşil çay) Pureology markasının “hidrat” şeffaf şampuanı ile istediğiniz doğallığı elde edebilirsiniz. Bu şampuan kullanımını keratin bakımı ile destekleyebilir ve bu bakım hakkında daha fazla bilgi almak için NaturaKeratin.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Biraz daha pahalı gelebilecek olan ancak tamamen bitki özleri ile üretilen; içinde 17 bitki özünün bulunduğu John Masters markasının organik şampuanı; sülfatsız şampuan kategorisinde favori önerilerimiz arasında yer alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir