sigara makinası - satılık sigara makinesi

Tütün ve Sigara Otomatı Nedir?

Tütün ürünlerinin veya tütün ürünü olmayan tütün ürünlerinin, sigara makinesi içine para veya bir jeton atılmasını içeren bir işlemle elde edilebilecek bir makine, cihaz veya donanım olarak tanımlamaktadır. Makineyi etkinleştirmek için başka bir işlem yapılması gerekip gerekmediği makine, cihaz veya donanıma göre değişiklik gösterebilir.

Yasalar, makinenin sigara veya sigara aksesuarlarını dağıtması haricinde, bir sigara satış otomatı için benzer bir tanımlamaya sahiptir.

Bu Otomatlar Mevzuat Kapsamında Mı?

Evet. Otomat makinesi sahipleri, kiracıları ve otomat makinesinin bulunduğu binaların çalışanları, tütün ve sigara perakendeciliği faaliyetlerinin bildirilmesi zorunluluğu dahil olmak üzere, yasa kapsamında sorumluluk sahibidir.

Perakendeci Kimliği Tütün ve Sigara Satış Makinesini Nasıl Etkiler?

Tütün ve satılık sigara makinesi işletmecileri, bu otomat makinelerinden ürün satmaya başlamadan önce yerel kurumları bilgilendirmelidir. Ayrıca, değiştikçe işletme ayrıntılarını da güncellemeleri gerekir.

Tütün veya Sigara Otomatları Nereye Yerleştirilebilir?

Otomatik satış makineleri sadece 18 yaşından büyüklerle sınırlandırılmış bir otel, kulüp veya kumarhanenin barı veya oyun makinesi alanına yerleştirilebilir. Personelin hizmet alanları için muafiyet yoktur.

Kaç Tane Tütün veya Sigara Otomatına İzin Verilir?

Lisanslı tesis başına yalnızca bir tütün veya sigara otomatına izin verilir. Tütün otomatları, tütün yasaları kapsamında bir “satış noktası” statüsü teşkil etmemektedir. Bu nedenle, lisanslı tesisler bir otomat makinesinden tütün ürünleri satabilir. Bu, sigaralar için de geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir