Urfa Geziniz İçin Önemli Bilgiler

Yüzyıllar boyunca insanlık tarihine ve Anadolu tarihine tanık olan Şanlıurfa’ya Urfa haberleri bilgisine göre hava yolu taşımacılığı Gaziantep Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Kendi araçlarınızla için karayolu taşımacılığı için Mardin, Gaziantep, Diyarbakır illeri kullanılmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’dan düzenli otobüs seferleri bulunmaktadır.

Urfa İçindeki Konaklama Yerleri

İnsanlık tarihinin ilk yerleşim yerlerinden biri olan Peygamberler şehri olarak bilinen Şanlıurfa içinde birçok konaklama seçeneği bulabilirsiniz. Bütçenize göre Şanlıurfa Otelleri, Günlük Kiralık Evler’i seçebilirsiniz. Villa Tatilleri ve Türkiye’nin en iyi bilinen markalarından biri olan Dream Of Holiday, Tatil Evleri ve Misafir Evleri yakında Şanlıurfa ilinde ve ilçede faaliyete geçecektir.

Kız Sarayı

Bilinen kaynaklar ışığında Süryani yapısının olduğu söylenir. Şanlıurfa’nın Binekli Köyü’ne 3 km uzaklıktadır. Ancak, arkeolojik çalışmaların devam ettiği ve daha fazla kaynak bilgisinin bir sonucu olarak turizm alanında değerlendirileceği gözlenmektedir. Gizemli bir yeri ziyaret etmek istiyorsanız, Kasr-ul Benat olarak da bilinen Kız Sarayı keşfetmenizi bekliyor. Tüm detaylara www.urfanews.com adresinden ulaşın.

Sipahi Çarşısı

Şanlıurfa Balıklı Gölü’nde bulunan Sipahi Çarşısı’nda, bölgedeki kadınların ürettiği el işçiliği halı ve kilimleri bulabilirsiniz. Ayrıca, hakiki deri yelekler ve çeşitli dükkanlarda çeşitli tekstil ürünleri de görülebiliyor. Sipahi Çarşısı’nı Şanlıurfa içerisinde gezilecek yerler listesine eklemeyi unutmayın.

Fırfırlı Camii

İlk olarak 12. Havari Kilisesi olarak inşa edilen Fırfırlı Camii, 1956 yılından bu yana cami olarak hizmet vermeye başlamıştır. Üç nefli bazilika planına dayanarak, mimari dokuların muhteşem bir manzarasına sahiptir. Medeniyetlerin ve iki farklı dinin ruhsal ruhlarını üzerlerine koyduğu bu anıt, kültürel sentezlerin yansımasını görebileceğiniz ideal bir tarihi duraktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir