iphone hafıze temizleme

USB Belleğinizi Koruma Yöntemleri

Usb belleğinde taşıdığınız dosyalarınıza virüs bulaştığında belleğiniz dolu görünebilir.  Usb bellekten veri kurtarma ile bellek problemlerini ortadan kaldırabilir ve flash belleğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Usb bellek temizliği için antivirüs programı kullanabilir veya bilgisayara başlayarak de temizlik işlemi yapabilirsiniz. Usb gibi küçük kapasiteli bellekler için özel olarak geliştirilen antivirüs programlarını kullanarak flash içinde virüs temizliği yapabilirsiniz.

Usb belleğinizi bilgisayara bağlayarak da temizlik işlemi yapabilirsiniz. Bilgisayara bağladığınız usb belleğinizi çalıştırdıktan sonra başlat – çalıştır – donatılar – komut sistemi – flash bellek isminin baş harfi – attrib – r – s – /s / d kodlarını yazıp entere bastığınızda bellek içindeki tüm dosyalar görünür hale gelecektir. Bu işlemden sonra dilediğiniz dosyaları silerek usb bellek temizleme işini tamamlamış olacaksınız.

Iphone Hafıza Temizlik İşlemleri

Cep telefonu hafızalarını temizlemek ve iphone hafıza temizleme yapmak için manuel olarak temizlik yapabilir veya temizlik programlarından yardım alabilirsiniz. Manuel olarak ıphone telefonunuzda yer alan ve fazla yer kaplayan uygulamaları silebilir, fazla yer kaplayan ses dosyaları, fotoğraflar ve diğer dosyalarınızı manuel olarak silebilirsiniz. Bu işlemler ile cep telefonu hafızası temizleme işlemini tamamlamış olursunuz.

Yazılım programları kullanarak temizlik işlemi yapmak istiyorsanız cleanphone uygulamasını telefonunuza kurabilirsiniz. Bu uygulama otomatik olarak fazla yer kaplayan uygulamaları sizlere göstererek silmek isteyip istemediğinizi size soracaktır. Onay verdiğiniz doyalar otomatik olarak silinecek ve telefon hafızası temizlenmiş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir