Yaş Mama Nedir? Neden Kuru Mama Almalıyım?

Köpeklerinizin sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenmesi için yapacağınız araştırmalarda yaş mama ve kuru mama olarak iki çeşit görebilirsiniz. Bu da sizi ikisinden birini tercih ederken, nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili çelişkide bırakabilir.

Öncelikle yaş mamanın ne olduğunu öğrenmek isteyebilir ve daha sık duyacağınız kuru mamalarla arasındaki farkı merak edebilirsiniz. Genellikle tavsiye edilen kuru mamaları neden almanız gerektiğinin yanıtını arıyorsanız, bu yazımızda sizlere gerekli bilgileri aktarmaktayız.

Yaş mamaların içeriğinde, kuru mamalardaki gibi besleyici değerler yoktur. Çoğunluğu sudan oluşmaktadır ve üretim süreci açısından bakıldığında birbirinden farklı olduğu gözlemlenmektedir. Ayrıca kuru mamalar köpeklerinizin dişlerine, tüylerine ve kemik yapısına daha fazla fayda sağlamaktadır.

Köpek Maması Seçimlerinde Kalitenin Önemi

Sevimli dostlarınızın sağlıklı olması sizin de yüzünüzü güldürecektir ve diğer yandan ise veteriner masraflarınızı azaltacaktır. Bu hususta köpek maması alırken doğru adımları atmanız gerekir. Çünkü besinler insanların hayatını ne derecede etkiliyorsa, aynı şekilde evcil hayvanlarınızın da sağlığını etkilemektedir. Daha uzun yaşamaları için mamaları kaliteli bir şekilde mama seçimi yapmanız gerekmektedir.

Bağışıklık sistemlerinden, eklem veya kas sistemlerine kadar pek çok yönden etkilendiklerini düşündüğünüzde, besin değerlerinin önemi ortaya çıkmakta ve bunun için de kaliteli mamaları almanız gerektiğinin önemi vurgulanmaktadır. Kalsiyum veya protein değerlerini inceleyerek seçeceğiniz uygun mamalar hem yavru köpekleriniz için, hem de yaşlılık dönemleri için son derece önemli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir