ogmae oyunu

Yıllardır Süregelen Bir Gelenek: Ogame

Uzayda savaş temalı oyunlar içerisinde en ünlülerinden birisi olan ve 2000 yılından bu yana milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan Ogame, browser tabanlı çok oyunculu bir oyundur. Kaynak yönetimine dayanan ve galaksiler arası savaşları konu edinen oyun, günümüzde pek çok ülkede yerel dillere çevrilmekte ve dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda oyun severin büyük beğenisini kazanmayı başarabilmektedir.  Ogame oynamak oynamak için tıklayınız.

Yılların Eskitemediği Uzay Oyunu: Ogame 

Resmi web sitesinde yer alan Ogame oyna butonu ile hızlı ve kolay bir şekilde giriş yapılabilen oyunda, oyuncular ilk olarak rastgele bir gezegende doğmakta ve bu gezegende çeşitli yapıları inşa etmeye başlamaktadır. Bina inşaatları yapabilmek için gerekli olan araştırmaları da gerçekleştiren oyuncular binalarını geliştirebilmek içinse metal, deteryum, kristal, karanlık madde ve enerji gibi farklı bileşenlere ihtiyaç duymaktadır. 

Türkiye’nin en popüler tarayıcı tabanlı oyunları içerisinde yer alan Ogame, oyuncularına ittifaka dayalı bir strateji kurma imkanı da sağlamaktadır. Buna göre oyuncular arzu etmeleri halinde diğer gezegenlerde yaşayan oyuncular ile iletişime geçerek ittifak kurabilmekte ve bu sayede ticaretlerini hızlandırarak çok daha hızlı bir şekilde gelişim sağlayabilmektedir. Yeterli seviyede gelişim sağlandıktan sonra ise oyuncular yine ittifaklarında yer alan diğer oyuncular ile birlikte diledikleri rakip oyunculara saldırmaya başlayabilmektedir. Oyunun en güzel yönünün ise son derece basit olan oyun arayüzü ve en acemi oyuncuların dahi hızlı bir şekilde adapte olabildiği oyun içi menüler olduğu söylenebilmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir