Zorunlu Deprem Sigortası

Dask, Doğal Afet Sigortaları Kurumu bünyesinde insanlara deprem sigortası olarak sunulmasıdır. Zorunlu deprem sigortası, deprem dolayısıyla oluşabilecek zararlara karşı maddi kayıpları en aza indirme şeklidir. Ülkemiz deprem bölgesinde olduğu için dask fiyatları diğer ülkelere göre biraz pahalıdır. Büyük bir alanı deprem riskinde olan ülkemizde şimdiye kadar bir çok büyük depremler yaşanmıştır. 

Ülkemizde yaşanan depremlerden dolayı Doğal Afet Kurumu deprem sigortasını 2000 yılından sonra zorunlu hale getirmiştir. Bu sigorta ülkemizde bulunan tüm binalarda kullanılmaktadır. Bu sigorta sayesinde depremde zarar gören binaların en az maddi kayıpla daha az zarar görmesi hedeflenmektedir. Dask sorgulama işlemi yaparak sizde zorunlu deprem sigortasını takip edebilirsiniz.

Zorunlu Deprem Sigortası Ve Tercih Sebebi

150.000 TL’ye kadar maddi destek sunan bu zorunlu sigorta ile sadece deprem sonrası değil tsunami, toprak kayması, yangın, patlama gibi felaketlerde maddi destek imkanı sunulmaktadır. Bu sigorta ile doğal veya beşeri felaketlerde meydana gelen maddi hasarı en aza indirmiş olacaksınız. Bu sigorta beşeri veya doğal felaketlerde oluşan maddi hasarı karşılamaktadır. 

Deprem sigortası afet dışı maddi zararları karşılamamaktadır. Bu yüzden konut sigortası veya eşya sigortası gibi sigortaları yaptırmakta fayda vardır. Deprem sigortasının yanına konut sigortası, eşya sigortası gibi ek sigortalara ayrı bir fiyat uygulandığını unutmamak gerekir. Hayatımıza afetlerden sonra da düzenli bir şekilde ve en az kayıpla devam edebilmek için sigorta önemli bir araçtır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir