Doğa

  Akvaryum Balıkları

  Akvaryum balıkları, japon balığı, lepistes balığı, beta balığı, kılıçkuyruğu balığı, plati balığı, melek balığı, çöpçü balığı vb. birçok türü barındırır. İsteğinize göre tür seçebilir ve birçok türden karışık bir akvaryum balıkları tarzını kurabilirsiniz. Akvaryum balıkları, kendilerinde doğal ortamlarında hissetmek için çeşitli teknikler ve aydınlatma sistemleri kullanılmaktadır. Teknik alan ne kadar gerçekçi olursa akvaryum balıkları güzel ortamda barınır.

  Akvaryum İçi Alet

  Akvaryum içini maket ağaçlar ile donatma ya da maket yosunlar vb. ürünler hem balıklar için bir oyun alanı oluşturmakta hem de görünüş açısından bulunduğu ortama güzellik katmaktadır. Akvaryum balıkları ne kadar farklı cisim olursa olsun onun etrafından dolanmayı, içinden geçmeyi, halkalar biçimde dönmeyi kendine oyun haline getirdiğini bu tarzda ek cisimler kullanmak onların boş bir akvaryumda dolaşmasından çok daha etkili olduğu ve kendini bir miktar deniz suyu altında hissettiği bilinmektedir. Ek aletler akvaryum balıkları için hoş bir görünüm de katacaktır.

  Akvaryum İçi Aydınlatma

  Akvaryum balıkları için bir aydınlatma alanı ya da akvaryumun içine aydınlatma cihazı kurabilirsiniz. Bunu tamamen kendi elinizde bulunan malzemelerden de elde edebilirsiniz. Genelde aydınlatmada renkli (özellikle mavi) ledler tercih edilse de siz kendi zevkinize göre bir renk tercih edebilir ya da sürekli değişen bir led de kullanabilirsiniz. Akvaryum balıkları bu ledler ile çok daha canlı olacaklardır.

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here