TEKNOLOJİ

  Cümle Bazında Türkçe İngilizce Çeviri

  Günümüzde yabancı dil bilmek son derece önemlidir. Atalarımız boşuna bir lisan, bir insan dememişlerdir. Her ne kadar artık farklı diller de bilmek bir gereklilik gibi görülse de İngilizce hala oldukça popüler. Zaman ilerledikçe artan yabancı kaynak sayısı ile de Türkçe İngilizce çeviri  yapmak neredeyse bir zaruriyet. Hem yabancı kaynakları okurken hem de ödev hazırlarken çeviriye büyük ölçüde ihtiyaç duyabilirsiniz. Peki, çeviriler size istediğiniz kaliteyi ne kadar sunar?

  Cümle Cümle Türkçe İngilizce Çeviri

  Kişilerin yaptığı en büyük hata cümlenin çoğunu anlamasalar bile kelime kelime çeviri yapmaktır. Ancak İngilizce Türkçe’den farklı olarak birçok anlamı bir kelime ile karşılayan bir dildir. Bu da anlam kaymalarına yol açabilir. Bu yüzden de Farsça Türkçe çeviri bile yapıyor olsanız cümle olarak çevirmenizi öneririz. Bu özellikte hizmet sunan çeviri programı ya da hizmet bulmak ise pek kolay değildir.

  Cümle bazında çeviri daha üst düzey bir algoritma gerektirir. Yan yana gelen farklı kelimeler bambaşka anlamları karşılayabileceğinden programın sadece kelimenin anlamını bilmesi yetmez. Bu da ciddi bir yatırım anlamına gelir. Çoğu site ya da program bu yatırımı yapmak istemediği için sadece kelime düzeyinde çeviri hizmeti sunar. Bu ise pek işinize yaramaz.

  Trçeviri sayesinde tüm cümlelerinizi olduğu gibi çevirebilirsiniz. Hiçbir anlam karmaşası olmadan cümleler gerçek anlamlarıyla çevrilir. Kullanılan algoritma aracılığıyla saçma, anlamsız, karmaşık sonuçlar elde etmezsiniz.

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here