TEKNOLOJİ

  Forklift Nedir ?

  Forkliftler yük taşıma araçlarıdır. Bir iş makinesi olan forkliftleri aslında birçoğumuz görmüşüzdür. Ama adının forklift olduğu pek bilinmez. Bu iş makinelerinin iki tane çatalı bulur. Bu çatallar sayesinde forkliftler yükü kaldırır ve yükler. Forkliftler yükü aldıktan sonra başka bir yere götürür. Sonrasında da bu yükün düzenli bir şekilde istifi sağlanır.

  Forkliftler birçok işe yarabilen makinelerdir. Bu yüzden kullanım alanı oldukça geniştir. Özellikle büyük taşıma işlerinde forkliftler çok sık tercih edilir. Forkliftler ile normal şartlarda günler süren bir işi saatler içinde gerçekleştirebilir. Eğer siz de forklift kiralama işlemi yapmak istiyorsanız sitemizden yardım alabilirsiniz.

  Forklift Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  Forkliftler birçok alanda kullanılabilen iş makineleridir. Ama kullanım amacı yük taşımaktır. Başka bir amaçla kullanılmamalıdır. Örneğin insan taşımak gibi faaliyetler için kullanılması yasaktır. Zaten folkliftlerin trafiğe çıkması da yasaktır.

   Folktriklerin hızı sınırı vardır. Bu sınır 10 km olarak bilinir. Folkrif makineleri bu hızın üzerine çıkamaz. Kiralık forklift arıyosanız bilmeniz gereken bir diğer husus forkliftlerde çeşitli güvenlik önlemi alınması gerekmektedir.

  Forklift kullanan operatörlerin kıyafet, baret ve koruyucu gözlük gibi nesneleri kullanması gerekmektedir. ayrıca iş sahasında da çeşitli güvenlik önlemleri alınması gerekmektedir. üçüncü kişilerin iş sahasına girmesi kesinlikle engellenmelidir. Aksi taktirde yaşanabilecek kazalar durumda heö operatör hem de kiralayan kişi sorumlu tutulabilir.

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here