YAŞAM

  Göz Lazer Tedavisi Süreçleri

  Gözünüzde herhangi bir göz kusuru bulunuyorsa sürekli gözlük takmanız gerekebilir. Gözlük kullanmak çoğu zaman bir angaryadır. Ayrıca da yüzünüzün görüntüsünü önemli ölçüde etkiler. Öte yandan Göz Lazer Tedavisi  fırsatı sayesinde bu dertten kurtulabilirsiniz. Tüm göz kusurlarını ortadan kaldıran bu yöntem gözlerinizi yeni doğmuş gibi eski sağlığına kavuşturmaktadır. Göz kusurlarını tamamen ortadan kaldıran

  Adım Adım Göz Lazer Tedavisi

  Göz kusurunuz ya da şikayetiniz ne olursa olsun ilasik  işlemi öncesinde detaylı bir göz muayenesine tabi tutulursunuz. Bu muayene sırasında hem sizin sunduğunuz veriler hem de gözünüz taranarak çıkarılan harita incelenir. Görme keskinliğiniz, göz numaranız ve göz tansiyonunuz ölçülür. Yaşınıza bağlı olarak guatr, şeker, yüksek tansiyon gibi hastalıklarınız olup olmadığına bakılır.

  Muayenenin tamamlanmasının ardından diğer tetkiklere geçilir. Tetkikler aracılığıyla kişinin gözünün kornea tabakasına ait topografik harita çıkarılır. Bu harita, kornea kalınlığı hakkında tam ve detaylı bir bilgi sunar. Göz lazer tedavisinde 13 farklı cerrahi yöntem uygulanabilmektedir. Hangi yöntemin uygulanacağını belirlerken göz numarası ve kornea kalınlığı oldukça önemli birer referanstır.

  Yapılan tüm tetkikler sonucunda lazerle göz tedavisine uygun olup olmadığınız ve hangi yöntemin uygulanacağı belirlenir. Buna göre belirlenen gün ve saatte klinikte olmanız gerekir. İşlem öncesinde kan sulandırıcı ilaçlar içmemeniz, parfüm sıkmamanız ve göz makyajı yapmamanız önemlidir. Öte yandan tedavi günü yemek yiyebilirsiniz. İşlem her bir göz için aşağı yukarı 5 dakika sürer. İşlem sonrasında gözlere bandaj takılmaz.

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here