TEKNOLOJİ

  Kıkırdak Dokunun Düzeltilmesi

  Dışarıdan bakıldığında burun ameliyatının çok basit ve tek tip bir işlem olduğu görülebilir. Ancak aslında burun ameliyatının birçok çeşidi bulunmaktadır. Örneğin burun ucu ameliyatında burunun kıkırdak ve kemik yapısına dokunulmaz, yalnızca uç kısmı ile ilgilenilir.

  Fakat Septoplasti adı verilen operasyonda asıl hedef kemik ve kıkırdak dokunun birbirinden ayrılması ve yapının neredeyse tamamen değiştirilmesidir. Daha açık anlatmak gerekir ise Septoplasti operasyonunda iki burun deliği birbirinden ayrılır ve dokulara direkt olarak müdahale edilir. Genellikle burunun ciddi hasar alması, kırılması veya nefes alma problemlerinde Septoplasti tercih edilmektedir.

  Burun Ameliyatı Sonrası

  Burun ameliyatı olanlar ve olmak isteyenler, ameliyattan daha çok sonraki süreci merak etmektedirler. Burun ameliyatı sonrasında açık konuşmak gerekir ise biraz zahmetli bir süreç sizleri beklemektedir. İlk haftalarda kanamalar ve sızlamalar olabilir, bunlar doğaldır. Bunun dışında şunu belirtmek gerekir ki burun ameliyatı onlarlar arasında iyileşme süresi değişiklik göstermektedir. Yani bir kişide ilk 1 hafta sonra daha düzene girerken kimisinde bu süre uzayabilir veya kısalabilir.

  Burun ameliyatı sonrasında duruma göre buruna tampon yapılabilir. Ancak tampon gerekli görülmez veya konulmaz ise ilk gece oluşabilecek kanamaları engellemek için ped yapıştırılmaktadır. Burun ameliyatı olanlar bu durumda bir miktar basınç hissedebilir ancak geçicidir. Burun ameliyatı doğru adreste yapılır ise sorunsuz ve zahmetsiz bir işlem olmaktadır.

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here