Diğer

  Mide Botoksu Uygulaması

  Obezite tedavisinde genelde cerrahi yöntemler uygulanmaktadır. Özellikle vücut kitle indeksi 40’ın üzerine olan kişiler, endoskopik yöntemler ile değil cerrahi yöntemler ile zayıflayabilmektedirler. Botoks, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıkça ve yıllardır kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Peki, bunu ya mideye uygularsak nasıl olur? Mide botoksu adı verilen uygulama aslında mantıken düşünüldüğünde de akla uygun gelmektedir. Mide botoksu İstanbul için ulaşabileceğiniz İstanbul obezite cerrahisi , sizlere bu konuda yardımcı olmaktadır.

  Midenin belirli bölgesine enjekte edilen Botilinum toksini sayesinde mide kaslarında yavaşlama gerçekleşir. Bu sayede midenin boşalma süresi gecikerek iştah kaybı yaşanır. Mide botoksu İstanbul endoskopik olarak uygulanmaktadır.

  Mide Boktosu ile Zayıflama Mümkün mü?

  Mide botoksu uygulamasını araştıran kişiler, mide botoksu ile zayıflamak mümkün mü diye sıkça sormaktadır. Aslında bu uygulama vücut kitle indeksi 27 ile 35 arasında olan kişiler için geçerlidir. Yani diyet ve spor ile zayıflamayı başaramamış, son çare olarak bu yönteme başvurmuş kişilere uygundur.

  Ancak mide botoksu ile zayıflayanlar genelde bu işlemden sonra diyete devam etmiştir. Bu uygulama kesinlikle garantili sonuç vermez. Mide botoksu uygulamasını gerçekleştirerek diyetine devam eden kişiler arasında başarısız olanlar da görülmektedir. Bu tamamen vücudunuz ile alakalı bir durumdur. Ancak mide botoksu ile zayıflayanlar oldukça fazla sayıdadırlar. İşlem yarım saatten fazla sürmemektedir ve 1 – 2 saatlik müşahede yeterlidir.

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here