YAŞAM

  Trafik sigortası İşlemleri

  araç sigortası, trafik sigortası

  Günümüz şartlarında gelişen şehirleşme ve kalabalık büyükşehirlerde bir yerden bir yere yaya olarak gitmek çekilmez bir çile halini almaya başladı. Toplu taşımalardaki yoğunluk da işin içine girince kendi özel araçlarımızı kullanmaktan başka çaremiz kalmıyor. Kaza sonucu ağır hasar almış araçlarımızı koruma altına almak da bizim en temel görevlerimizin başında geliyor. Araç sigortası yaptırılmamış bir aracın maliyet tablosu ne yazık ki çok ağır olabiliyor.

  Araç Sigortası Nedir?

  Araçlarımız bizlerin birinci dereceden mal varlığı olarak sayılır. Bu araçların doğrudan/dolaylı olarak karıştığı herhangi bir kaza durumunda yaptırdığınız araç sigortası zorunlu olup, yaptırılmadığı takdirde devlet tarafından cezası bulunan ciddi bir olaydır. Araç sigortası, zorunlu olan trafik sigortası ve kasko olmak üzere ikiye ayrılır.

  Kasko

  İsteğe bağlı olarak yapılan kasko sigortası bir çeşididir. Üçüncü şahıslar tarafından sizin bilginizden bağımsız olarak meydana gelen sorunlarda kasko sahibi kullanıcılar için masrafların ödenmesi için sunulan bir hizmettir.

  Trafik Sigortası

  Araç sigortasının bir başka kolu olan Trafik Sigortası araç sahiplerinin sağlığı ve aracın bütünlüğünü korumak maksadıyla zorunlu olarak yapılan bir sigorta çeşididir. Olası bir kaza durumunda hem kendi aracınızın hem de karşı tarafın masraflarını karşılar. Böylelikle kazada asıl suçlu siz olsanız bile ortaya çıkan ağır masrafları ödemekten kurtulmuş olursunuz.

  Sigortaa.com

  Bütün araç sigortası çeşitleri için uygun fiyatlı ve performans odaklı bir sigorta kurumu arıyorsanız Sigortaa.com sizlere yardımcı olacaktır. Araç sigortası, trafik sigortası ve kasko gibi hizmetleriyle 7/24 müşteri hizmeti veren şirketimiz, basit bir simülasyon tekniği ile beş dakikada size uygun sigorta teklifini kolay bir şekilde karşınıza çıkarabiliyor. Aracınızı ve sağlığınızı seviyorsanız Sigortaa.com tam size göre!

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here