Diğer

  Transit Bipartisyon Ameliyatı Nedir?

  Fazla kilolu olmak beraberinde çok sayıda sağlık sorununu da getirir. Örneğin halk arasında şeker olarak bilinen diyabet hastalığı, genelde fazla kiloya bağlı olarak oluşmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi düzensiz beslenme ve fazla kilolardır. Fazla kilosu olmadığı yani zayıf olduğu halde diyabet hastalığına yakalanan birçok insan da bulunmaktadır. Bu kişilerin karşılaştığı ve şeker hastalığına iyi geldiği bilinen transit bipartisyon ameliyatı, bu sorunu ortadan kaldırabiliyor.

  Transit Bipartisyon Ameliyatı nedir diyerek araştırma yapan kişiler çok sayıda sonuca ulaşmaktadırlar. Uzman doktor ve ekibi aracılığı ile yapılması gereken Transit Bipartisyon Ameliyatı midenin küçültülmesi ile sonuca ulaşmaktadır.

  Ameliyat Nasıl Olur?

  Şeker ameliyatı veya diğer adı ile Transit Bipartisyon, genel anestezi ile uygulanmaktadır. Sadece Tip 2 diyabet hastalarına uygulanan bu ameliyatına amacı emilimi bozarak besin tüketimini sınırlamaktadır. Daha açık anlatmak gerekir ise şeker ameliyatı midenin bir kısmının daha doğrusu ortalama yüzde 70 – 80’lik bir kısmının alınması ile başlar. Bu alınan kısım içerisinde, iştah hormonu da bulunmaktadır.

  Midesinin bir kısmı alınan kişilerin tokluk hissi yükselir ve açlık hissi azalır. Ameliyatı olan kişi bir süre sonra zayıflamaya, kilo vermeye başlar. Bu sayede şeker hastalığı kontrol altına alınır. Hastanın vücut kitle indeksi 20 ile 30 arasında olmalıdır. Ameliyat sırasında ince bağırsak kesilerek yeni mideye bağlanır. Bu sırada mide tüp şeklini alır.

  Share article:

  Permalink:

  Add your widget here